Založ si blog

Parkovanie v Bratislave

Parkovanie v Bratislave?
Ak chcete pochopiť tú nekonečnú spleť a labyrint chodieb jeho pravidiel a zón a časov a poplatkov a možností ich nejako uhradiť, tak si vyčleňte naozaj dostatok času a trpezlivosti. Tento neprehľadný a vskutku na pochopenie náročný takmer hlavolam vymyslel alebo úplne mentálne slabý jedinec či skupina jedincov, alebo bezcitný génius, ktorý chce z obyvateľov Bratislavy pod rúškom akože riešenia problému s autami stiahnuť čo najviac EUR.
Svojho času sa hovorilo, že parkovanie napr. v Petržalke bude od 7:00 do 17:00 bez kontroly a kontrolovať sa bude len doba od 17:00 do 7:00 hod. Malo to istú logiku. Cez deň sú rezidenti z jedného miesta v práci niekde na inom mieste a parkujú na miestach, ktoré uvoľnili tamojší obyvatelia. Večer sa vracajú domov a chcú zaparkovať. Čo sa stalo s týmto návrhom? Kedy prestal platiť? Mám už dvoch známych, ktorí zaparkovali v Petržalke na poloprázdnom parkovisku, v dobrej viere, že tam majú trvalý pobyt a majú auto riadne zaregistrované a teda majú parkovanie zadarmo a čuduj sa svete, dostali oranžovú nálepku, ktorá im oznamovala, že za parkovanie mali najprv zaplatiť a keďže nezaplatili, vyrubuje sa im pokuta a vôbec nie malá. Má v tomto štáte bežný občan šancu dovolať sa nejakého normálneho jednania? Vážne musí znášať to neskonalé ponižovanie od vládnej samosprávy, ktorá si poza bučky o niečom rozhodne a potom neznalému občanovi už len pokuty posiela??? Áno, pribudli tam aj tabule, ale človek, ktorý tú tabuľu nehľadá z už spomenutých dôvodov, si ju proste nevšimne, pretože ho to jednoducho ani nenapadne. Veď ak v danej „zóne nebýva, nemá ako zistiť, že tu začali platiť akési nové pravidlá. To je oznámené len tým, ktorí tam bývajú. Pre mňa dobré, že mám už informáciu od postihnutých, teda viem, že hoci mám v Petržalke trvalý pobyt, parkovať budem radšej len pri obchodných domoch. Tam to mám tú hodinku, čo väčšinou potrebujem, zatiaľ zadarmo.

Parkovanie v Bratislave – PAAS

24.11.2022

Je to len zdieranie. A nikto ma nepresvedčí o opaku. Už ste parkovali v Petržalke? A dostali ste aj pokutu? A vôbec nie malú? Ha,ha, ha. Na Slovensku sa dejú vážne zaujímavé veci. Napr. bývate v Petržalke, máte v Petržalke zaregistrované auto, zaparkujete v Petržalke a dostanete pokutu za nesprávne parkovanie, hoci parkujete na verejnom a hlavne poloprázdnom parkovisku a [...]

Hystéria okolo osemročných gymnázií. 

05.02.2018

Prečo je o osemročné gymnáziá taký záujem? A prečo sa ich snaží ministerstvo obmedzovať? Od tzv. osemročného gymnázia sa očakáva, že poskytne dieťaťu podnetnejšie prostredie, ucelenejšiu základňu vedomostí a priestor pre lepšie odhalenie daností a rozvoj jeho talentov. V skratke, že dá dieťaťu lepšiu perspektívu uplatniť sa v budúcnosti. Prečo? Prečo sa to [...]

Akú úroveň v školách očakávame? ??

30.10.2017

Verejnosť už možno počula niečo o tom, že sa v školách zaviedlo tzv. inkluzívne vzdelávanie, ale nepredpokladám, že si pod tým niečo predstavuje. Vo všeobecnosti to okrem extrémneho zaťaženia učiteľov neprináša ďalším zaintersovaným väčšie problémy, pokiaľ sa do bežnej triedy nedostane dieťa s tzv. ADHD diagnózou. Dokonca ani vtedy sa nemusí jednať o kritický [...]

vagnerovci

Ruskí vagnerovci hľadali zlato, odchádzajú v rakvách

03.02.2023 13:36

Vagnerovskí žoldnieri utrpeli značné straty v bojoch v Stredoafrickej republike. Rusi sa snažili ovládnuť bane na zlato, no narazili na odpor rebelantov.

Ukrajina Rusko vojna uarus

Podľa švajčiarskeho denníka ponúkol Washington Moskve ukrajinské územie výmenou za mier. Kremeľ to poprel

03.02.2023 12:58

Správu denníka, podľa ktorého Washington v polovici januára ponúkol Moskve pätinu ukrajinského územia, odmietla predtým aj USA.

Daniel Lipšic

V mieste bydliska Daniela Lipšica nahlásili výbušninu, hrozba sa nepotvrdila

03.02.2023 12:55, aktualizované: 13:29

Ako komentoval špeciálny prokurátor, nenávistné prejavy zo strany niektorých obvinených, podozrivých, ich obhajcov a politikov nemajú žiadnu hranicu.

Polícia / Kontroly / Bezpečnosť na cestách /

Polícia obvinila vodičku, ktorá po nehode v Bytči nafúkala 3,44 promile alkoholu

03.02.2023 12:02

Vodička z doposiaľ presne nezistených príčin pri prejazde cez pravotočivú zákrutu prešla do protismeru.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 34112x
Priemerná čítanosť článkov: 2132x

Autor blogu

Kategórie